czwartek, 8 grudnia 2011

Wycinki prasowe

Przeglądam stronki z informacjami i kilka artykułów zwróciło moją uwagę:)

Olbrzymia kara dla McDonalda
Brazylijska organizacja CDF (Fundacja Obrony Konsumenta) nałożyła na McDonalda karę w wysokości 1,77 mln dolarów za dołączanie zabawek do zestawów Happy Meal - pisze agencja prasowa Agencia Brasil.
CDF uważa, iż rozdawanie zabawek razem z zestawami Happy Meal wywołuje nawyki żywieniowe, które są niezdrowe dla zdrowia dzieci.
Skarga na giganta fast-foodowego została złożona w zeszłym roku. Pomimo tego
McDonalds w dalszym ciągu emitował reklamy nakłaniające do kupna Happy Meal, w których swój produkt zachwalał obecnością w nim zabawki.
 
 - Wprawdzie nie karmię dziecka fast-foodami ale wydaje mi się, że jeśli dziecko raz na jakiś czas dostanie w ramach prezentu tekturowy domek z "zakazanym" i dlatego ulubionym jedzeniem a do tego zabawkę, to się nic nie stanie. No chyba że ten raz na jakiś czas jest co drugi dzień.
 
 
Przy centrum handlowym M1 niezorientowany kierowca może się zgubić. Drogowskazy kierują tu na drogę odległą o... kilkaset kilometrów.
"W okolicach centrum handlowego M1 znajduje się dużo rond i skrzyżowań. Kilka z nich jest oznakowanych dziwnie. Np. na jednym z rond w okolicach Praktikera ruch jest kierowany w stronę dróg krajowych nr 10 i 18. Na skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego znak kieruje na drogę krajową nr 18 w stronę Białegostoku. Jest to o tyle dziwne, że zgodnie z informacją na stronie GDDKiA, droga krajowa nr 10 kończy się pod Płońskiem, dobre kilkadziesiąt kilometrów od M1, a droga krajowa nr 18 jest odległa od tego miejsca o kilkaset kilometrów. Koło centrum M1 prowadzi zaś droga nr 8". - dziwi się nasz czytelnik Tomasz Andrzejewski.
 - No cóż... A to Polska właśnie. A do EURO zostało 183 dni:) Drodzy kibice, życzę powodzenia w dojazdach na mecze:)
 
Becikowe nie dla bogatych rodziców
 Jeszcze w grudniu resort pracy przygotuje projekt ustawy odbierający becikowe najbogatszym rodzinom - informuje "Gazeta Wyborcza". - Chcemy, żeby weszła w życie jak najszybciej - podkreśla osoba z kierownictwa ministerstwa.
- Wszystko zależy od tego, jak przebiegać będą konsultacje społeczne i prace w Sejmie, ale mamy nadzieję, że uda się wszystko przeprowadzić sprawnie i nowe przepisy zaczną obowiązywać jeszcze w pierwszej połowie roku - mówi źródło gazety w resorcie.
Premier Donald Tusk zapowiedział w expose
, że  becikowe będzie przysługiwało tylko rodzinom, których dochód nie przekracza 85 tys. zł rocznie.
 
- Ciekawe czy Ci bardziej zamóżni się zbuntują i przypomną sobie co nieco o dyskryminacji....
 
 
Miłego dnia:)


 
 

1 komentarz:

  1. Ja jestem za tym, żeby budżet przeznaczony na becikowe został zamieniony w szczepionki dla dzieci, bo bogatym 1000 zł niewiele da a a patologię motywuje do rodzenia dzieci i oddawania ich do opieki państwu.

    OdpowiedzUsuń